دنيا محل تجارت است ؛ سعی کنيم سودآورترين چيزها را بخريم.

شارژ هفته
شارژ ۱۰ نگران دزدیده شدن ایده هایتان نباشید ؛ بلکه نگران اجرایی کردن ایده هایتان باشید . بجنبید ...
اینجا شارژ های هفتگی را جمعه به جمعه می نویسم.
دنبالم کن!
ثبت رایانامه در خبرنامه
ثبت شماره در خبرنامه

درباره ی من

من ، امیر کریمی نوقابی ( بنا به ابتکارِ خودم : امیر کریمی گنابادی ) هستم . در ۲۵ آذرماه سال ۱۳۶۸ خورشیدی ( مطابق با ۱۶ دسامبر ۱۹۸۹ و ۱۷ جمادی الاول ۱۴۱۰ ) پا به دنیا نهادم که البته با ذکاوت خانواده ، تاریخ تولدم ۳۰ شهریورماه ثبت گردید تا بتوانم یک سال زودتر وارد مدرسه شوم . زادگاهم شهر گناباد در جنوب استان خراسان رضوی است .

پدر عزیزم ، راننده ی کامیون بودند و هستند و مادرم نیز تمام عمر شریف خود را به تربیت فرزندان اختصاص داده اند . اولین فرزند خانواده هستم و برادر و خواهرانی بعد از خود دارم و همسر مهربانی که همه را خیلی دوست دارم …

گذشته :

سال های نخستین تحصیلاتم را در مدرسه ی ابتدایی شهید آخوندزاده گذراندم . پس از آن به مدرسه ی راهنمایی معلم وارد شدم و پس از آن نیز در رشته ی ریاضی فیزیک دبیرستان امام خمینی ادامه ی تحصیل دادم . سال های کودکی و نوجوانی خیلی زود سپری شد . در آن ایام مثل خیلی ها دنبال فوتبال و ورزش های مختلف و … نبودم و بیشتر وقت خودم را با رایانه ، کتاب های رایانه ای و زبان ، تلویزیون و تله تکست ( پیام نما ) پر می کردم . از سال اول دبیرستان به مسجد رفت و آمد داشتم و با دوستانم ، کارهای شِبه فرهنگی زیادی انجام دادیم . در سال ۱۳۸۷ علاوه بر کنکور دانشگاه ها ، در آزمون ورودی حوزه های علمیه ی خراسان و قم نیز شرکت کردم . در حوزه ی تهران هم قبول شدم و مشهد هم ؛ تهران برایم خوشآیند نبود . راه ، دور بود . وارد حوزه ی علمیه ی خراسان شدم و تا به حال ، چندین سال از سال های شیرین طلبگی گذشته است . در خرداد ماه ۱۳۹۱ نیز به لطف خدای متعال با دختری مهربان ، عقد ازدواج بستم و در سال ۱۳۹۳ به حوزه ی علمیه ی قم وارد شدم و پس از یک سال ، دوباره عزم مشهد کردم و در حال حاضر ساکن مشهد مقدس رضوی می باشم. در این چند سال هم مجموعه ای از ایده ها ، فعالیت ها ، برنامه ها و … بوده ام که گاه گاهی بنا به تناسب ، برخی از آن ها را عملی کرده ام .

حال :

حالا حالا ها مشغول تحصیل در حوزه ی علمیه خواهم بود . درس می خوانم ، تدریس می کنم ، مطالعه می کنم ، تفریح می کنم ، مطلب می نویسم ، به خانواده ی خودم و خانواده ی همسرم سر می زنم . همسر و دوستان بسیار خوبی دارم و … ( همین کارهای روزمره ی زندگی که همه ی مردم انجام می دهند . )

آینده :

نمی دانم !! هر چه خدا خواست ، همان می شود . شاید در حوزه ادامه ی تحصیل بدهم ؛ شاید به دانشگاه مهاجرت کنم ؛ شاید علوم سیاسی بخوانم یا شاید حقوق یا شاید به برخی امور اجرایی علاقه پیدا کنم .

علائق :

 • رایانه
 • علوم انسانی به طور کلی و علوم سیاسی به طور خاص ( به معنای علم ؛ نه به معنای مجموعه ای از جرّ و بحث های بیهوده ی سیاسی )
 • علوم حوزوی به طور کلی و ادبیات عرب ، منطق و اصول به طور خاص ( گر چه گاه گاهی خسته ام می کند . )
 • زبان انگلیسی ؛ شعر ؛ ثبات ؛ آزادی ؛ مطالعه ی روزنامه ( نه هر روزنامه ای ) و …

افتخارات :

 • ورود به حوزه ی علمیه با رتبه ی ۳۷
 • کسب رتبه ی دوم مسابقات مفاهیم قرآن استان خراسان رضوی
 • کسب رتبه ی اول مسابقات مهارت شهرستان گناباد در سال ۸۶
 • تدریس مهارت رایانه ( ICDL ) در مرکز آموزش حوزه علمیه خراسان
 • چهار سال تدریس دروس ادبیات عرب ، فقه ، منطق و اصول در حوزه ی علمیه
 • لطف سایرین که بعضاً معتقدند آدم خلاق و مبتکری هستم ( البته به نظر خودم اغراق آمیزه )
 • قبولی در آزمون های ورودی موسسه ی امام خمینی قم ، دانشگاه مفید قم و دانشگاه رضوی مشهد