دنيا محل تجارت است ؛ سعی کنيم سودآورترين چيزها را بخريم.
شارژ هفته
شارژ ۱۰ نگران دزدیده شدن ایده هایتان نباشید ؛ بلکه نگران اجرایی کردن ایده هایتان باشید . بجنبید ...
اینجا شارژ های هفتگی را جمعه به جمعه می نویسم.
دنبالم کن!
ثبت رایانامه در خبرنامه
ثبت شماره در خبرنامه This function is deprecated and will add in future.

درباره ی من

من ، امیر کریمی نوقابی ( بنا به ابتکارِ خودم : امیر کریمی گنابادی ) هستم . در ۲۵ آذرماه سال ۱۳۶۸ خورشیدی ( مطابق با ۱۶ دسامبر ۱۹۸۹ و ۱۷ جمادی الاول ۱۴۱۰ ) پا به دنیا نهادم که البته با ذکاوت خانواده ، تاریخ تولدم ۳۰ شهریورماه ثبت گردید تا بتوانم یک سال زودتر وارد مدرسه شوم . زادگاهم شهر گناباد در جنوب استان خراسان رضوی است .

پدر عزیزم ، راننده ی کامیون بودند و هستند و مادرم نیز تمام عمر شریف خود را به تربیت فرزندان اختصاص داده اند . اولین فرزند خانواده هستم و برادر و خواهرانی بعد از خود دارم و همسر مهربانی که همه را خیلی دوست دارم …

گذشته :

سال های نخستین تحصیلاتم را در مدرسه ی ابتدایی شهید آخوندزاده گذراندم . پس از آن به مدرسه ی راهنمایی معلم وارد شدم و پس از آن نیز در رشته ی ریاضی فیزیک دبیرستان امام خمینی ادامه ی تحصیل دادم . سال های کودکی و نوجوانی خیلی زود سپری شد . در آن ایام مثل خیلی ها دنبال فوتبال و ورزش های مختلف و … نبودم و بیشتر وقت خودم را با رایانه ، کتاب های رایانه ای و زبان ، تلویزیون و تله تکست ( پیام نما ) پر می کردم . از سال اول دبیرستان به مسجد رفت و آمد داشتم و با دوستانم ، کارهای شِبه فرهنگی زیادی انجام دادیم . در سال ۱۳۸۷ علاوه بر کنکور دانشگاه ها ، در آزمون ورودی حوزه های علمیه ی خراسان و قم نیز شرکت کردم . در حوزه ی تهران هم قبول شدم و مشهد هم ؛ تهران برایم خوشآیند نبود . راه ، دور بود . وارد حوزه ی علمیه ی خراسان شدم و تا به حال ، چندین سال از سال های شیرین طلبگی گذشته است . در خرداد ماه ۱۳۹۱ نیز به لطف خدای متعال با دختری مهربان ، عقد ازدواج بستم و در سال ۱۳۹۳ به حوزه ی علمیه ی قم وارد شدم و پس از یک سال ، دوباره عزم مشهد کردم و در حال حاضر ساکن مشهد مقدس رضوی می باشم. در این چند سال هم مجموعه ای از ایده ها ، فعالیت ها ، برنامه ها و … بوده ام که گاه گاهی بنا به تناسب ، برخی از آن ها را عملی کرده ام .

حال :

حالا حالا ها مشغول تحصیل در حوزه ی علمیه خواهم بود . درس می خوانم ، تدریس می کنم ، مطالعه می کنم ، تفریح می کنم ، مطلب می نویسم ، به خانواده ی خودم و خانواده ی همسرم سر می زنم . همسر و دوستان بسیار خوبی دارم و … ( همین کارهای روزمره ی زندگی که همه ی مردم انجام می دهند . )

آینده :

نمی دانم !! هر چه خدا خواست ، همان می شود . شاید در حوزه ادامه ی تحصیل بدهم ؛ شاید به دانشگاه مهاجرت کنم ؛ شاید علوم سیاسی بخوانم یا شاید حقوق یا شاید به برخی امور اجرایی علاقه پیدا کنم .

علائق :

 • رایانه
 • علوم انسانی به طور کلی و علوم سیاسی به طور خاص ( به معنای علم ؛ نه به معنای مجموعه ای از جرّ و بحث های بیهوده ی سیاسی )
 • علوم حوزوی به طور کلی و ادبیات عرب ، منطق و اصول به طور خاص ( گر چه گاه گاهی خسته ام می کند . )
 • زبان انگلیسی ؛ شعر ؛ ثبات ؛ آزادی ؛ مطالعه ی روزنامه ( نه هر روزنامه ای ) و …

افتخارات :

 • ورود به حوزه ی علمیه با رتبه ی ۳۷
 • کسب رتبه ی دوم مسابقات مفاهیم قرآن استان خراسان رضوی
 • کسب رتبه ی اول مسابقات مهارت شهرستان گناباد در سال ۸۶
 • تدریس مهارت رایانه ( ICDL ) در مرکز آموزش حوزه علمیه خراسان
 • چهار سال تدریس دروس ادبیات عرب ، فقه ، منطق و اصول در حوزه ی علمیه
 • لطف سایرین که بعضاً معتقدند آدم خلاق و مبتکری هستم ( البته به نظر خودم اغراق آمیزه )
 • قبولی در آزمون های ورودی موسسه ی امام خمینی قم ، دانشگاه مفید قم و دانشگاه رضوی مشهد